Zwieńczenie pracy fotografa – fotoksiążka

Pierwsze czego wyczekują fotografowane przeze mnie osoby to zobaczyć choć kilka ujęć w wersji elektronicznej – to wystarcza, na początek. Potem jest niedosyt i oczekiwanie na kompletny materiał z sesji zdjęciowej. Na tym jednak odbiór fotografii się nie kończy.

Po zapoznaniu się z elektroniczną wersją zdjęć przychodzi czas na odbitki a także na album tradycyjny lub fotoksiążkę. Osobiście szczególnie polecam na tę ostatnią formę ekspozycji zdjęć. Choć przyznać trzeba, że do najtańszych sposobów prezentacji fotoksiążka nie należy ale niewątpliwie przemawia za nią wiele niezbitych argumentów.

Po pierwsze dostępny format.  Osobiście preferuję fotoksiążki o wymiarach 30x30cm – po rozłożeniu daje to powierzchnię 60cm!!! na pokazanie zdjęć – przepięknie w takim wymiarze wyglądają pojedyncze zdjęcia o wymiarze 30x60cm.

Inna kwestia to trwałość. Materiał, który na którym wywoływane są odbitki to trwały, ekskluzywny papier fotograficzny dodatkowo wzmacniany podczas obróbki introligatorskiej specjalnymi przekładkami usztywniającymi. Gwarantuje to niebywałą trwałość dzięki czemu fotoksiążka staje się pamiątką na długie, długie lata.

Wreszcie, co równie istotne, fotoksiążka w wersji introligatorskiej, pozwala na zastosowania bardzo ciekawych kombinacji wykończeń okładki – od kolorystyki po strukturę materiału. Możliwości jest nieskończoność – np.:  umieszczenie zdjęcia na okładce, użycie graweru, wtopienie cyrkonii lub innych kamieni miej lub bardziej szlachetnych.

Poniżej jedna z ostatnich fotoksiążek ślubnych. Sam materiał zdjęciowy przedstawię na pewno za niedługo.

album-slubny-8601 album-slubny-8597 album-slubny-8598 album-slubny-8600 album-slubny-8605 album-slubny-8603
Z mojej strony mogą Państwo liczyć na projekt fotoksiążki – tutaj stawiam na same fotografie, unikam zbędnego przesytu materiałem zdjęciowym, skupiając się na wybranych, najciekawszych ujęciach. Po akceptacji projekt wędruje do dziewczyn w introligatorni, które wykonają świetną pracę nad oprawą albumu.  Fotoksiążki to oczywisty sposób prezentacji zdjęć ślubnych a także komunijnych. Zachęcam także do tworzenia fotoksiążek jako portfolio np.: wizażystki, modeli, modelek.

 

Dla zainteresowanych przykłady fotoksiążek elektronicznch na moim profilu ISSUU: