Ślubna fotoksiążka

Fotoksiążka z pleneru ślubnego

Pięknym uwieńczeniem ceremonii ślubnej jest wydanie albumu zdjęć w formie fotoksiążki. Przyznam szczerze, że w tym przypadku wymiar ma znaczenie i im większy format wybierzemy, tym lepszego efektu możemy się spodziewać. Dla przykładu, fotografia wielkości 30x60cm robi niesamowite wrażenie na oglądających.

Tworząc projekt fotoksiążki preferuję minimalistyczne podejście. Koncentruję się na samych fotografiach wyznając zasadę „mniej znaczy więcej”. Dobieram zdjęcia tak aby tworzyły spójną całość stylistyczną. Lepiej wybrać mniej zdjęć i pokazać je w większym formacie aniżeli stworzyć zlepek małych obrazków.

Oprawa i rodzaj papieru, na którym wywołane są zdjęcia ma równie istotne znaczenie jak sama zawartość fotoalbumu. Świetnym rozwiązaniem jest łączenie różnych kolorów ecoskóry tworzących trwałą oprawę fotoksiążki. Ozdobny papier typu jedwab gwarantuje odporność i właściwe odwzorowanie kolorów.

Zapraszam do zobaczenia innych przykładów fotoksiążek, czy fotoalbumów w internetowej wersji na moim profilu fotograf śląsk – na portalu Issuu >>